ייצור תכשיטים – הסיפור מאחורי התהליך

שרשרת אות פי P משובצת לאישה מכסף 925
צמיד כסף כדורים לאישה ולגבר
צמיד כסף כדורים חיתוך יהלום לאישה ולגבר

כאשר אתם עוברים ליד חנות התכשיטים והבטתם בחלון הראווה, מחמיאים לחבר או חברה על שרשרת או צמיד חדש, או סתם החלטתם לקנות צמיד ולפנק את עצמכם, עלתה בכם פעם המחשבה איך בכלל נוצר התכשיט הזה?

לכולנו ברור שהתכשיט לא הגיע ככה לעולם. הוא מגיע לרוב כמספר חומרי גלם ומסיים את דרכו אצלכם כמוצר מוגמר.

אז מה המסע שהתכשיט עובר בדרך?

כיום, ישנן שיטות רבות לייצור תכשיטים אך ינשה שיטה פופולרית במיוחד. בואו נצא למסע שלב אחר שלב בתהליך היצור של התכשיטים שבמדף שלכם.

סקיצה לתכשיט

לא משנה אם התכשיט מיוצר בעבודת יד או בתהליך ייצור תעשייתי, הוא קודם כל מתחיל על הנייר כמוצר משורטט. שרטוט זה יכול להיעשות בצורה ידנית בצורה ממוחשבת.

לאחר שיש לנו סקיצה נוכל להתחיל לקבל החלטות בכל הקשור לנראות התכשיט, מחירו העתידי ועל שיטת הייצור המועדפת.

לאחר הסקיצה, ניתן להתחיל לקבל החלטות בנושא חומרי הגלם איתם נרצה ליצור את התכשיט, זו החלטה חשובה אשר תשיע רבות על התוצר הסופי.

החלטה נוספת היא אופן הייצור.

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו ליצור הדמיה בתלת ממד של התכשיט ואף להדפיס דגם ראשוני וכן ליצור מוצר סופי מדויק ונאמן לשרטוט הראשוני.

שימוש במודל שעווה

שרשרת כוכבים לאישה מכסף 925מודל השעווה היא טכניקה עתיקת ימים, מוצלחת במיוחד עד לרמה שהיא פופולרית במיוחד גם בימים אלה.

בעזרת השעווה מעצבי תכשיטים יוצרים מודל, גוש שעווה מפוסל התואם למפרט מדויק של התכשיט. ניתן לומר כי מדובר בתבנית ליצירת אבטיפוס ראשוני.

את השעווה מכניסים לכלי ייעודי ומכניסים אותה לתנור חם. השעווה נשרפת עד שהיא נעלמת לגמרי והתבנית החלולה נשארת ומשמשת ליציקת הכסף (או הזהב).

יציקת הנוזל המתכתי

אחרי שיש לנו את התבנית האב טיפוסית ניתן להתחיל ליצור את הזהב או הכסף לתוכו. אנחנו מייצרים תכשיטי כסף ולכן במסע זה אנחנו מדברים במיוחד על כסף אבל חשוב לציין כי מדובר באותו התהליך בדיוק.

כעת יוצקים בוואקום את הנוזל. אחרי שהם נמצאים בתוך התבנית במצב נוזלי מחכים שהם יתקררו ורק אז יהיה ניתן לחלק את התכשיט מתוך התבנית.

על מנת שהתכשיט לא יפגע חשוב מאוד להקפיד על חיתוך מוקפד במיוחד.

עיבוד וליטוש התכשיט

אחרי שמוציאים את התכשיט מהתבנית מעבדים אותו על מנת להשיג מראה זוהר ולדמות את התכשיט כבר למה שהמעצב רצה וראה בתחילת התהליך.

זה הזמן להתחיל לשבץ אבנים מיוחדות, יהלומים, זרקונים או כל אלמנט אחר איתו רוצים לקשר את התכשיט. ניתן גם לבצע חריטות, הלחמות וכדומה. גם כאן יש טכניקות שונות של שיבוצים וחריטות. ההחלטה מתקבלת בהתאם לתוצאה אותה נרצה להשיג.

תהליך הליטוש מגיע בסוף תהליך הייצור אשר נותן לתכשיט את המראה הנוצץ והמבריק. הוא כולל שימוש במכונות ליטוש או בנייר ליטוש במידה ומדובר בעבודת יד הדורשת דיוק ועדינות רבה.

ליטוש מעניק לתכשיט מראה יוקרתי והוא מהווה את שלב הגימור של התכשיט.

אנחנו בשטרן דואגים לתהליך ייצור תכשיטים בצורה קפדנית ואיכותית. מוזמנים להתרשם מהעבודות שלנו באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Open chat
דילוג לתוכן