איך לבחור תכשיטים מחמיאים?

תכשיטים הם אחד מפריטי האקססוריז הפופולאריים ביותר. בזכות התכשיטים הנכונים והמתאימים, אפשר לשדרג משמעותית כל הופעה. ישנם מספר קריטריונים שחשוב להתייחס אליהם, כאשר שוקלים לרכוש תכשיטים. המשיכו בקריאה ותוכלו לקבל טיפים מצוינים שיעזרו לכם בבחירה הנכונה, כך שבפעם הבאה שתרכשו תכשיטים תגיעו הביתה ותגלו שעשיתם בחירה נבונה. 

טיפ מס’ 1 – להתחשב במבנה של הפנים והצוואר

אם יש לכם מבנה פנים צר, העדיפות הוא לא לענוד עגילים ארוכים, אלא דווקא לענוד עגילים צמודים. הדבר נכון גם לגבי שרשראות. אם יש לכם מבנה פנים עגול, אז תרצו לעדן את מראה הפנים ולכן אתם תעדיפו עגילים ארוכים ושרשרת שהיא לא צמודה לצוואר. ומה לגבי אורך הצוואר? גם בו יש להתחשב, שכן על הצוואר אנו עונדים שרשרת או שרשראות. אם יש לכם מבנה צוואר שהינו מאורך, אז דווקא מומלץ לבחור בשרשראות צמודות שרק יחמיאו. מנגד, אם יש לכם מבנה צוואר שהינו קצר, אז רצוי לענוד שרשראות ארוכות עם או בלי תליון קטן.

טיפ מס’ 2 – להתחשב במבנה כף היד

הטיפ הזה נכון כמובן עבור תכשיטים שמתאימים לכף היד והיד עצמה, כמו למשל צמידים וטבעות. לדוגמה, אם יש לכם אצבעות ארוכות, אז העדיפות היא לבחור בטבעות דומיננטיות ורחבות. מנגד, אם יש לכם אצבעות קצרות או מלאות, אז העדיפות היא לבחור בטבעות צרות ועדינות ומדוע? על מנת שתוכלו להעניק מראה מעודן לכף היד. כאשר מדובר על טבעות, חשוב מאוד למדוד את הטבעת. אתם לא רוצים לקנות טבעת שתהיה צמודה מדי, אלא טבעת שתהיה בגודל המתאים.
ומה לגבי בחירת הצמידים? כאן יש להתייחס לגודל מפרק כף היד. אם הוא דק, הרי שאפשר לענוד צמידים דקים ועדינים. אם המבנה הוא רחב, אז העדיפות היא לבחור בצמידים עבים. גם כאן, ממש כמו בבחירת טבעת, יש לבדוק שהצמיד לא רחב מדי על היד וגם לא צמוד מדי.

טיפ מס’ 3 – להתחשב בגוון העור

הכלל הוא פשוט: אם יש לכם גוון עור בהיר, אז העדיפות היא לענוד תכשיטי זהב צהוב. אם גוון העור הוא כהה, אז העדיפות היא לבחור בתכשיטים בהירים שיהיו עשויים גם הם מזהב. אגב, תכשיטים שעשויים מזהב לבן, יכולים להחמיא לכל גווני העור.

טיפ מס’ 4 – התאמת התכשיט לאירוע או ליומיום

יש לבצע הפרדה בין תכשיטים שנקנו לאירועים לבין כאלה שיכולים להתאים לשימוש יומיומי. תכשיטים לאירועים יהיו בולטים, מנצנצים, מיוחדים ואילו תכשיטים שמתאימים ליומיום, יהיו עדינים ופשוטים יחסית. לדוגמה, אם תרצו תכשיט מומלץ לאירוע, תוכלו לבחור בצמיד טניס. הוא יכול להתאים לכל פריט לבוש החל משמלות מיני, שמלות במידות גדולות לדתיות, חצאיות, מכנסיים מחויטים, חולצות מעצבים ועוד. בגדול, מדובר על אחד התכשיטים, שמומלץ מאוד שיהיו ברשותכם, שכן הכל יכול להשתלב בצורה נפלאה. 

טיפ מס’ 5 – הרמוניה בין התכשיטים

כאשר רוכשים תכשיטים, העדיפות היא לבדוק אם הם יכולים להתאים לתכשיטים שיש כבר ברשותנו. לדוגמה, אם רוצים לרכוש שרשרת עדינה, אפשר לשלב איתה עגילים דומיננטיים. לכן, שימו לב לבחירות שלכם.

טיפ מס’ 6 – איכות

התכשיט לא צריך להתאים רק למבנה הגוף שלנו, אלא גם יש לתת חשיבות לאיכות החומר ממנו הוא עשוי. לדוגמה, אם רכשתם תכשיטים משובצים ביהלומים, אז בדקו שאתם מקבלים גם תעודה גמולוגית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *